Torebki damskie — jak o nie dbać?

Tanie torebki damskie rzadko kiedy wykonane są ze skóry. Każdy kawałek skóry może mieć unikalne rysy, blizny i przebarwienia, które dodają specyfiki naturalnej, ręcznie wykonanej skórzanej torbie. Czasem takie torebki są dostępne dla każdego, ale trzeba wiedzieć, jak o nie dbać.

Kilka wskazówek, jak dbać o tanie torebki damskie i inne wyroby skórzane:

torebki damskie

Małe zadrapania można usunąć, delikatnie pocierając je palcem. Naturalne olejki na dłoniach ładnie wchłaniają się w skórę.

W przypadku większych zadrapań i śladów nanieś niewielką ilość oleju na uszkodzenie. Niech wsiąknie na kilka minut. Nadmiar oliwy należy wytrzeć czystą, miękką ściereczką. Na początku należy zawsze rozprowadzić krem lub olej na małej powierzchni torby przed użyciem większej ilości.

Nowe skórzane tanie torebki damskie mają specjalny skórzany zapach, który jest bardzo naturalny dla wyrobów skórzanych. Jeśli zapach jest nieco przytłaczający, lepiej włożyć małą ładną saszetkę do torby, wypełnioną np. płatkami lawendy itp. Noś ją tam przez kilka dni, co powinno być pomocne w zmniejszeniu nieprzyjemnego zapachu.

Mała kropla oleju dla niemowląt, oliwy z oliwek lub nawet olejku eterycznego może również pomóc w ograniczeniu brzydkiego zapachu. Weź czystą, miękką ściereczkę i wytrzyj równomiernie torbę.  

Następnie, jeśli masz torbę z lśniącej skóry, możesz użyć płynu do mycia szyb, ale najpierw wykonaj test. Nie rozpylaj płynu bezpośrednio na twoje tanie torebki damskie, lepiej popsikaj nim na szmatkę i delikatnie przetrzyj. Jeśli masz zabrudzoną powierzchnię, użyj gumki myszki, ale najpierw przetestuj ją na dnie torby. Te gumki mogą powodować uszkodzenia do niektórych wykończeń. Używaj gumki tylko wtedy, gdy masz zabrudzony obszar, który jest odporny na wszystko inne.

Wiem, że niektórzy ludzie używają wazeliny na torbach, aby uzyskać ładny połysk. Jednak moje tanie torebki damskie nie wymagają wazeliny. Po zakupie ładnej, niebieskiej, torby, na której ktoś używał wazeliny, pomyślałam, że mogę ją wyczyścić.  Wazelina z biegiem czasu zmieszała się ze skórą materiałem, tworząc lepkie wykończenie, które było plamiste. Nie jestem w 100% pewna, że wazelina spowodowała te problemy, ale cóż, tak bywa. Wazelina przyciąga brud i kurz, które mogą gromadzić się na torbie, co nigdy nie jest dobrym wyglądem.