Jak odświeżyć swoje ubrania?

Są kobiety, które robią pranie co kilka dni, i takie, które czekają, aż w weekend zrobi się wielka góra prania. Są też takie, które czekają do ostatniej możliwej chwili. Mam na myśli przepełnienie kosza na bieliznę i krzesło pełne ubrań, które były noszone tylko raz, może dwa razy.

Jeśli należysz do trzeciej kategorii, nie mam zamiaru cię osądzać. Pranie jest zdecydowanie jednym z najmniej ulubionych wśród wszystkich zajęć. Poza tym nie każdy ma czas, cierpliwość czy energię na sprzątanie w ciągu tygodnia pracy, szczególnie dla tych, którzy pracują i studiują równocześnie. Dodatkowo nie każdy ma dom z pralką — niektórzy wynajmują mieszkania, gdzie pralka jest mała i mało skuteczna.

Ale odwlekanie prania ma swoje konsekwencje. W miarę upływu czasu szafa staje się coraz pusta i pusta, do tego stopnia, że zostajesz ze strojem formalnym, ubraniem na imprezy, odzieżą gimnastyczną, zasadniczo odzieżą, której nie nosiłabyś do biura. Dlatego w pewnym momencie musisz nałożyć ubrania, jak to mówią panowie „brudne, można chodzić”, które być może były noszone raz lub dwa razy, po prostu dlatego, że nie masz innej opcji.

Noszenie nie tak świeżych ubrań nie jest idealne, ale hej, to coś, co wszyscy robiliśmy, aby przetrwać do dnia prania. Mimo że wszyscy to robimy, nie jest to coś, do czego lubimy się nawzajem przyznawać. Chcemy, aby inni wierzyli, że mamy na sobie czyste ubrania, i zawsze jesteśmy świeże i pachnące. Jak więc oszukać ludzi, by myśleli, że nasze stroje są świeżo po praniu? Oto kilka szybkich porad

Rozwieś ubrania w łazience podczas kąpieli pod prysznicem

Po pierwsze, ten lifehack działa tylko wtedy, gdy bierzesz długi i gorący prysznic (15 minut lub więcej), więc lepiej jest zrobić to przed snem, niż kiedy się budzisz, aby uniknąć pośpiechu rano. Para wodna z prysznica wystarcza, aby usunąć zmarszczki i zagniecenia z bluzek, spodni i sukienek. Nie zajmuje to więcej czasu w pracowity dzień, ale upewnij się, że drzwi do łazienkowe są zamknięte, tak abyś mogła w nich wyłapać wystarczającą ilość pary. Innym powodem rozwieszania tego wieczorem jest to, że wyschną do rana.

Rolki do kłaczków są twoim najlepszym przyjacielem

Nawet jeśli nie masz zwierząt domowych, lepkie wałki do zbierania włosów są niezbędne, jeśli chodzi o wykańczanie detali. I tylko dlatego, że włosy są bardziej widoczne na ciemnych ubraniach, nie oznacza to, że nie musisz zwijać kłaczków na jaśniejszych tkaninach. Istnieje wiele rzeczy, które mogą przyczepiać się do ubrania — płatki skóry, twoje włosy, pył, więc upewnij się, że od czasu do czasu przejedziesz taką rolką po swoich ubraniach.

Odrobina perfum nigdy nie zaszkodzi

Oczywiście perfumy nie powinny być używane jako dezodoranty, ale odrobina ulubionego zapachu może dać poczucie świeżości, które normalnie masz dzięki czystym ubraniom. Ponadto, nikt nie podejrzewałby, że nie robiłaś prania w tym tygodniu, gdy twoje ubrania pachną jak kolekcja modnych perfum. Po prostu nie przesadzaj; w przeciwnym razie poczujesz się tak, jakbyś po prostu przeszła przez dział perfum w domu towarowym. Pamiętaj, mniej znaczy więcej.