koszulki

Koszule i trampki na WF, moja wieczna zmora…

Kiedy uczęszczałam na zajęcia do mojej lokalnej podstawówki, wuefica wymagała ćwiczeń w strasznych kostiumach i w granatowych trampkach. Wtedy nie mogłam zrozumieć dlaczego białe koszulki na WF… do dziś tego nie rozumiem. Rodzice kupili mi koszulki i szorty  kostium, ale z trampkami miałam problem. Musiały być na białej podeszwie. W tych czasach trampki były bardzo rzadkie, w zasadzie sportowe buty musiały być z importu. Nas szczęście dziś są sklepy z odzieżą jak https://zoio.pl/odziez-damska/koszulki ale wtedy nie było. Ale bez trampków groziła mi dwója z wf (wtedy nie było jedynek), więc ciocia bieliła granatowe trampki… Pastą do zębów. Na podłodze sali sportowej zostawiłem białe ślady, ale miałem trampki w prawym kolorze.

koszulkiKiedy poszłam do LO, nasz nauczyciel domagał się białych koszulek i czerwonych spodenek. Ponieważ miałam nowe białe szorty, które bardzo mi się podobały, a te czerwone, które były dostępne w sklepach, były związane z koszem, zdecydowanie odmówiłam współpracy w tym zakresie. Nigdy nie lubiłam niczego robić, zwłaszcza jeśli uważałem to za absurdalne. Pani patrzyła na mnie z coraz większym obrzydzeniem (i wice wersa). W końcu, kiedy uparcie ćwiczyłam w białych spodenkach, zaczęłam dostawać dwóje z WF. Mój nauczyciel nie mógł zrozumieć, dlaczego zawsze mam trzy z WFu podczas jazdy na nartach. Oczywiście koszulki miałam w porządku, i kochałam sport. W końcu, po wywiadówce, rodzice poddali się i kupili mi ten czerwony koszmar.

Teraz moja córka musi znów nosić białe koszulki na WF. Problem polega na tym, że dziecko ma wychowanie fizyczne każdego dnia. Gdyby była w moim wieku, kupiłabym jej taki T-shirt: https://zoio.pl/odziez-damska/koszulki/bluzka-z-dekoltem-v Teraz mam dość wiedzy i odwagi by spytać dlaczego białe koszulki na WF to coś ważnego. Nauczycielka odpowiedziała, że tworzy to wygląd uniformu, że dzieci potrafią utożsamiać się z drużyną i wyglądają jednolicie. Ale jest jeszcze druga bardzo ważna przyczyna – jeśli koszulka musi być biała, to trzeba ją zmieniać, to nie są koszulki które nosisz cały czas. Oczywiście, dzieci w podstawówce nie pocą się aż tak bardzo jak dorośli, ale dobre nawyki warto kształtować już w dzieciństwie.

 

local_offerevent_note Lipiec 2, 2018

account_box modowakrolowa


local_offer