koszulki

Jak rozciągnąć skurczone koszulki? Oto kilka porad

Nienawidzę, kiedy bawełniane koszulki ze sklepu https://zoio.pl/odziez-damska/koszulki i inne ciuszki z bawełny kurczą się w praniu. Ale zawsze zastanawiałam się, dlaczego gorąca woda sprawia że ubrania się kurczą, skoro rzeczy powinny rozciągać się pod wpływem ciepła. W rzeczywistości bawełniana przędza jest sztucznie rozciągana w fabryce – pranie powoduje, że włókna wracają do swoich naturalnych rozmiarów. No cóż, skoro wcześniej moje koszulki były rozciągnięte, to dlaczego nie mogę ich ponownie rozciągnąć? Ponieważ nie mam przemysłowych urządzeń, nie mogę sprawić, że skurczona koszulka zostanie ponownie elegancka. Muszę wypróbować kilka domowych sposobów.

koszulkiOdżywka do włosów ma za zadanie zmiękczać włókna, co może pomóc w ich rozciąganiu, nawet gdy to bawełniane włókna twojej koszulki. Koszulkę należy nasączyć 50 ml odżywki do włosów lub szamponu dla dzieci i zanurzyć ją w chłodnej wodzie. Pomieszaj trochę w misce przez 10-15 minut i upewnij się, że koszula jest równomiernie nasączona. Następnie spłucz T-shirt czystą, chłodną wodą do momentu usunięcia pozostałości po szamponie. Nie susz jej, ale połóż ją na płaskiej powierzchni przykrytej ręcznikiem. Jeśli na koszulce znajduje się grafika, której nie chcesz odkształcać, wyprasuj ją, gdy jest jeszcze mokra. Następnie nadszedł czas na rozciągnięcie – wywróć koszulę na lewą stronę i rozciągnij ją na boki. A jeśli chcesz ją wydłużyć, rozciągnij ją pionowo, chwytając za kołnierz. Jeśli masz coś ciężkiego, możesz na przykład zawiązać ciężkie ciężarki w dole koszulki, by dalej ją przedłużyć. Pamiętaj, żeby nie prać jej ponownie w gorącej wodzie.

Zamiast rozciągać koszulki ręcznie, można użyć żelazka. Po namoczeniu w odżywce można ją powoli rozciągać, przyciskając do niej żelazko. Koszulka będzie rozciągać się w miarę przesuwania się nad nią ciepłego żelazka. Pamiętaj, aby uważać na grafikę, możesz ją zdeformować jeśli rozciągasz T-shirt w ten sposób.

Wiele osób rozciąga koszulki po prostu przy użyciu siły grawitacji. W boki koszulki włóż jakieś ciężarki i zawieś je na suszarce. Jeśli chcesz mieć szersze rękawy, włóż do nich pustą plastikową butelkę (nie bój się ich odkształcać), i wlej do butelki wodę, a następnie umieść całość konstrukcji w zamrażarce. Lód zajmuje większą objętość niż woda, butelka się rozciągnie, a koszulka wraz z nią.

local_offerevent_note Maj 22, 2018

account_box modowakrolowa


local_offer